Jak często najwłaściwiej oczyszczać i zakładać nowe filtry Hepa?

Posted on 09/11/2022 7:44am

W dzisiejszych czasach jest wiele rzeczy, jakie codziennie zaprzątają nam umysł. Nieważne, czy to rzeczy bardzo ważne, czy też takie, o jakich istnieniu możemy szybko zapomnieć.


Wszakże warto czasami przyjrzeć się bliżej rzeczom, które wydają się nam faktycznie niepotrzebne.


lampka biurowa
Author: Sebastian Włoszek
Source: http://www.flickr.com
Kiedy namyślamy się co to są filtry Hepa, wręcz nie mamy pojęcia do czego one służą. Więc filtry Hepa potrafią być filtrami powietrza, które używane są w lożach i pomieszczeniach do pracy w środowisku jałowym. Są one wykonane ze szkła spiekanego oraz zatrzymują prawie wszelakie zanieczyszczenia mechaniczne, a również bakterie i wszelakie wirusy. Filtry Hepa są wykorzystywane między innymi w odkurzaczach. Najprościej mówiąc filtry Hepa, to filtry służące do dezynfekcji otoczenia. I to akurat przy zakupowaniu odkurzacza możemy mieć do czynienia z tą nazwą.


Trzeba się zadumać które filtry Hepa wybierać do swojego zastosowania. Mamy do czynienia z filtrami najczęściej oznakowanymi numerami. Im wyższy numer, niniejszym filtracja w takim filtrze jest bardziej skuteczna. Najlepiej jest wybrać filtr oznaczony literką H, ponieważ jest on najlepszy dla alergików. Czas by zastanowić się, kiedy oczyszczać takowe filtry Hepa. Jeśli wytwórca informuje odbiorcę że taki filtr można czyścić, to należy to robić tylko wtedy. Jeśli zaś producent tego typu informacji nie umieszcza, to filtr zwyczajnie należy wyrzucić oraz zakupić nowy. Jeżeli można oczyszczać filtry Hepa, to powinniśmy to robić niezwykle łagodnie tak, żeby go nie uszkodzić. Po wyjęciu go z przykładowo odkurzacza należy usunąć z niego wszelakie włosy, sierść oraz dokładnie go umyć.


Należy tak robić również w filtrach do odkurzacza jak oraz w filtrach do klimy. Filtry Hepa należałoby czyścić raz na rok lub raz na połowę roku. Kiedy zamierzamy używać filtry Hepa w odpowiedni sposób, będziemy z nich niezwykle zadowoleni.

Tags: WD, rzeczy, kurz, zakup