Istna rewolucja w utrwalaniu momentów! Dzięki dronom możemy bez żadnego problemu filmować z powietrza!

Posted on 07/01/2021 7:42pm

Fotografia należy do dziedzin życia, które w trakcie ostatniego wieku odnotowały największe zmiany. W zasadzie nie trzeba nawet sięgać tak daleko wstecz, by skalę przemian móc określić mianem rewolucji. Jeszcze przed dwudziestu laty temu na wakacje wyjeżdżaliśmy z czarnym plastikowym aparatem i kilkoma rolkami kliszy w plecaku wyposażeni w czarny plastikowy aparat i jedną lub dwie rolki filmu. W związku z ograniczoną ilością klatek na filmie zdjęcia wykonywane były tylko w wyjątkowych miejscach, a każdą nową fotografię musiała poprzedzić chwilka refleksji: ile dni urlopu i ile wolnych kadrów pozostało? (wejdź na )


Kiedy na rynek weszły aparaty cyfrowe wydawało się, że nic lepszego w fotografii nas już nie czeka. W jednej chwili zniknęły problemy z ograniczoną ilością klatek, naświetlonymi filmami, niefortunnymi ujęciami, długim czekaniem na wywołanie filmu itd. Prawdziwą bombą okazały się także umieszczane w aparatach cyfrowych kamerki. Nagle każdy mógł zacząć utrwalać magiczne chwile, co do tej pory wymagało skorzystania z usług profesjonalnego kamerzysty lub pożyczenia drogiego sprzętu. Od momentu pojawienia się w sprzedaży pierwszych aparatów cyfrowych minęło już kilkanaście lat, w trakcie których producenci kamer i akcesoriów fotograficznych zdecydowanie nie próżnowali. Dzięki nowoczesnym wynalazkom możliwe jest dziś m.in. bezproblemowe filmowanie z powietrza (pełna specyfikacja na ).


Wynalazkiem, który bezsprzecznie zrewolucjonizował świat filmu i fotografii, jest oczywiście dron, czyli bezzałogowy aparat latający, wyposażony w kamerę i sterowany za pośrednictwem kontrolera.
filmowanie z powietrza
Author: Linux Screenshots
Source: http://www.flickr.com


Drony mogą być wykorzystywane w celach wojskowych i cywilnych.

Jeśli ten temat Cię zainteresował oraz poszukujesz więcej danych, to pod tym odsyłaczem (https://qitnetworks.pl/systemy-bezpieczenstwa/systemy-monitoringu-cctv/montaz-kamer-przemyslowych-cctv) odnajdziesz ich wiele - będą one zbliżone tematycznie, ale tak samo ciekawe.

Dziś w sprzedaży znajdziemy wiele dronów przeznaczonych do zabawy, rekreacji czy profesjonalnego kręcenia ujęć z powietrza.
Jednym z najchętniej kupowanych modeli jest z pewnością dron Phantom 4 firmy DJI, która uchodzi za specjalistę w produkcji tego rodzaju urządzeń. Dron ten ma rewelacyjne parametry techniczne i dobrą cenę, nie powinna zatem dziwić jego wielka popularność.

Tags: model, akcesoria, producenci, fotograf