Internet w województwie małopolskim.

Posted on 01/02/2022 7:19am

Liderem w liczącej około 40 tyś. mieszkańców gminie Myślenice (znajdującej się 30km od Krakowa) jest przedsiębiorstwo Net-kom. Ofertę można znaleźć na stronie Firma ta zajmuje się dostarczaniem internetu dla Myślenic i okolicznych wiosek jak Zawada, Bysina, Jasienica, Polanka czy Krzyszkowice. W planach ma poszerzenie zakresu usług i obszaru (na pozostałe miejscowości) swojej działalności ale już teraz rozszerza swoją działalność dostarczając poza Internetem o różnych konfiguracjach (nawet dwudziesto-megabitowe łącze), także usługi telefoniczne VIP będące realną konkurencją na terenie Myślenic dla największych operatorów dzięki bardzo konkurencyjnym cenom.

Dostęp mobilny czy stacjonarny?

Switche odchodzą do lamusa - tylko WIFI
Author: dh
Dzięki p.h.u. net-kom mieszkańcy Myślenic i okolicznych miejscowości mogą liczyć na znaczne obniżenie opłat na internet i voip gdyż pojawienie się nowego oferenta zawsze powoduje obniżenie cen na niewielkim rynku. Dziś duża część firm posiada Internet w smartfonie w pakiecie od dotychczasowego operatora telefonii komórkowej. Ale limit transferu wystarcza wyłącznie na podstawowe czynności jak sprawdzenie email czy pogody. Dopóki nie znikną te limity konsumenci chętnie będą wybierać Internet stacjonarny będący bardziej niezawodny i oferujący wyższe prędkości niż Internet mobilny. Internet niestacjonarny jest często koniecznością dla firm, które nie mogą skorzystać z usług szerokopasmowego dostępu do Internetu przy wykorzystaniu infrastruktury sieci lokalnej lub kablowej czy innej stałej formie przede wszystkim ze względu na bark infrastruktury światłowodowej, czy brak połączenia telefonicznego – dodatkowo jego odbiorcy muszą się spodziewać gorszego zasięgu w mieszkaniach lub koniecznością dokupienia anten wzmacniających sygnał dla odbiorców znajdujących się w większych odległościach od nadajnika. Dlatego Internet stacjonarny o prędkości pobierania 2 mega, (gdzie wysyłanie w takim przypadku to: 0,5 Mb/s) będzie wygodniejszym rozwiązaniem niż internet mobilny.

Zainteresował Cię nasz opis? Jeżeli tak, to przejdź do nowego zagadnienia i czytaj całość tutaj (https://ibombo.com/dystrybutorzy/) o tym, co najbardziej Cię zajmuje.

Dodatkowo Internet stacjonarny nie posiada limitu transferu danych i jest oferowany z routerem bezprzewodowym.

Tags: Internet, sieci, firma, usługi, Internetu, Konsumenci, dostępu do Internetu, małopolskie