Folie stretch

Posted on 03/03/2020 8:34am

Maszyna pakująca od jakiegoś już czasu są integralną częścią linii produkcyjnych w każdej tak naprawdę fabryce. Pakowanie ręczne nie jest tak szybkie i efektywne, zatem coraz częściej pakowaczy zastępują maszyny pakujące.
Jest wiele rodzajów tych sprzętów, dopasowane są do pakowania w różny sposób - czy to w folie, czy w pudełko, czy też na przykład owijające palety.

Oznaczenia kartonów


Do przodu poszła także technologia materiałów do pakowania. Teraz stosuje się folie stretch - czyli rozciągliwe folie polietylenowe. Wykorzystuje się je tak do owijania pojedynczych, wielkogabarytowych przedmiotów, jak i całych palet produktów. folie stretch są trwałe, zatem świetnie się sprawdzają. Maszyny pakujące są oczywiście dopasowane do korzystania z takich folii. Taśmy pakowe to inny materiał wykorzystywany przez maszyny pakujące. ogromną zaletą owijania produktów w taśmy pakowe jest możliwość wydrukowania na nich nazwy firmy, logo itp.

Trzeba powiedzieć w tym temacie jeszcze o tym jaką rolę w pakowaniu odgrywają wiązarki. To charakterystyczne maszyny pakujące, sprawdzające się świetnie głównie w drukarniach. Jak sama nazwa daje do zrozumienia obwiązują przygotowane produkty (najczęściej właśnie gazety czy książki) specjalną taśmą z tworzywa sztucznego.

Niezależnie od tego co powstaje w konkretnej fabryce maszyny pakujące obecne są w każdej z nich. Bo przecież każdy towar jakoś trzeba zapakować. Postęp technologiczny i tam ma swoje odzwierciedlenie. Pracownik z kłębkiem sznurka i arkuszem papieru zastępowany jest nowej generacji maszynami, które poprawiają proces i optymalizują koszty. (Wiele ciekawych informacji w tej kwestii - link).

Tags: logo, technologia, pudełko, taśmy, proces, towar

Author: G.S.