Farmy fotowoltaiczne zyskują coraz większa popularność. Jakie są etapy inwestycji w farmę fotowoltaiczną?

Posted on 05/02/2019 7:55am

Fotowoltaika to osiąganie energii elektrycznej z promieniowania słonecznego. Obecne przepisy prawne w zakresie budowy farm fotowoltaicznych nie są całkowicie jednoznaczne, aczkolwiek można określić pewien schemat działania, jaki musi przejść każdy inwestor.


Przede wszystkim potrzebna jest odpowiednia działka, na jakiej można postawić instalację oraz podłączyć ją poprzez energetykę.
meble skórzane
Author: Sebastiaan ter Burg
Source: http://www.flickr.com


Chiny
Author: Mark Harkin
Source: http://www.flickr.com


1 MW elektrownia fotowoltaiczna wraz z technicznymi odstępami potrzebuje ok. 2 ha niezacienionego terenu.

Nie chcesz, by interesujące treści przemknęły Ci koło nosa? Zatem na pewno przypadnie Ci do gustu dobra strona www (http://botanikpark.pl/), na której możesz przejrzeć świeże wpisy.

Warto podkreślić, iż przeważnie łatwiej jest wykonać farmy fotowoltaiczne w miejscu, gdzie nie występuje plan zagospodarowania przestrzennego.


Trzeba przygotować projekt koncepcyjny, który jest potrzebny do wniosku o przyłączenia do zakładu energetycznego. Taki projekt ma spore znaczenie, gdyż wydane przez operatora zasady przyłączenia będą dotyczyć precyzyjnie określonej konfiguracji elektrowni fotowoltaicznej, której nie możemy swobodnie zmieniać w czasie realizacji projektu (najlepsze farmy fotowoltaiczne). Jeżeli mamy tytuł prawny do gruntu oraz warunki przyłączenia, powinniśmy rozpocząć starania w zakresie uzyskania koncesji na wytwarzanie energii z odnawialnego źródła. Owa koncesja wydawana jest przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Przyjmując, iż przebrnęliśmy przez wszystkie wymienione kroki a starostwo powiatowe nie wyraziło sprzeciwu do zgłoszenia robót i gmina zezwoliła na posadowienie instalacji, można przystąpić do budowy farmy fotowoltaicznej.
Jeden z ostatnich warunków to zgłoszenie do rejestracji na TGE w celu obrotu właściwymi certyfikatami, jak również uruchomienie i odbiór elektrowni przez energetykę.

Nie zwlekaj! Jeżeli spodobały Ci się nasze artykuły, to doczytaj ponadto następne i interesujące posty. Trzeba wejść w poniższy link.

Jeżeli inwestor z sukcesem przeszedł przez wymienione procesy będzie mógł cieszyć się pracą swojej farmy fotowoltaicznej.

Tags: towar, sukces, zakład