Fajny gadżet dla każdego maniaka fotografii

Posted on 06/06/2019 8:14am

Jeżeli kochamy pstrykać fotki albo kręcić filmy, to na sto procent wiemy bardzo dużo na temat tego, jakiego rodzaju nowinki są w tej branży. Wiadomo nie wszystkie muszą nam odpowiadać, ale na pewno z wielu będziemy korzystać.


Wielu ludzi, którzy parają się wspominianą fotografią i filmowaniem dobrze wiedzą jak ciekawym gadżetem okazują się drony. Zakup dronu nie jest jakimś wyczynem, bo możemy go znaleźć w sklepach za kilkaset złotych. Ważniejsze jest jednak to, co później z nim będziemy robić. Mianowicie chodzi o to, że wiele osób, które kupują drona kilka razy go użyją i później leży on zakurzony w kącie. A żeby wykonać ciekawy film dronem trzeba się trochę postarać. Trzeba zrobić sporo prób, które będą w stanie pomóc nam zrozumieć jak używać tego sprzętu. A jeżeli zrobimy całkiem fajnie kilkanaście filmów i sporo zdjęć, będziemy mogli wziąć dron na jakąś imprezę rodzinną i dodatkowo zrobić z niej fajny filmik. A później, gdy należy do zawodowców można wziąć dron na jedną z imprez, za którą dostaniemy pieniądze. Bo dron okazuje się naprawdę fantastyczną opcją, jedynie trzeba zapoznać się z jego obsługą. I choć nie jest ona w rzeczywistości jakoś skomplikowana, to, jeżeli chcemy żeby fotografie okazały się faktycznie świetnej jakości, podobnie jak filmiki, to powinniśmy trochę poćwiczyć. Dlatego powinniśmy początkowo kupić drona, który nie należy do najdroższych, a postawić na jakiś tańszy model i przekonać się czy to 100% będzie sprzęt, na którym chcielibyśmy pracować, czy może ten tani model będzie dla nas akuratny.


Quadrocopter przed startem
Author: Christopher Michel
Source: http://www.flickr.com
Dron
Kiedy mamy ochotę posiadać cudowny film przykładowo ze ślubu, to chcemy żeby kamerzysta, którego wybieramy miał również dron. W dzisiejszych czasach drony foto-video są często zainteresowane przyszłe pary młode. Dobrze, więc spytać kamerzysty lub fotografa czy w swojej ofercie posiada filmowanie z drona, albo przynajmniej zdjęcia z lotu ptaka. Nie każdy taką opcję oferuje. A Ci, którzy mają w ofercie dodatkowe filmowanie z lotu ptaka za pomocą drona więcej kosztują, ale czego się nie robi, żeby mieć faktycznie fantastyczną pamiątkę.

Tags: gadżet, model, lot