Drukarki przestrzenne - nowy wymiar maszyn

Posted on 20/12/2016 3:18pm

nauka, w praktycznie każdym jej zakresie, cały czas idzie na przód. Farmaceutyka pozwala nam wyleczyć się z wielu ciężkich chorób, fizyka odsłania przed nami tajemnice wszechświata, Informatyka znacząco upraszcza nam codzienność.


Również w sektorze robotyki dużo wydarzyło się ostatnimi czasy. Pojawiły się bowiem urządzenia, które pomagają nam stworzyć wydruki przedmiotów trójwymiarowych.


drukarka 2d
Author: kimubert
Source: http://www.flickr.com


Wynalezienie drukarki 3D datuje się na koniec lat osiemdziesiątych, kiedy to była głównie wykorzystana do wytwarzania delikatnych procesorów, z którymi obchodziła się znacznie lepiej niż pracownicy zatrudnieni w fabryce. Z początkiem XXI wieku drukowanie przestrzenne stało się powszechne w medycynie, maszyny tego rodzaju wykorzystywano do robienia protez, sztucznych narządów a nawet tkanek. Dzięki sporemu sukcesowi na tym polu, fabrykanci dostrzegając olbrzymi potencjał drukarki 3D, postanowili użyć ją na większą skalę. Od kilku lat także w Polsce, można zakupić urządzenie tego typu, umożliwiające drukowanie przestrzenne - polecana technologia fdm.
USA
Author: Maciej Miąsik
Source: http://www.flickr.com


Jeżeli zastanawiasz się nad nabyciem drukarki 3D, z pewnością miło zaskoczy cię fakt, że podstawowe modele można zakupić już za kilkaset zł.. W zależności od tworzywa, na którym chcemy pracować, inny rodzaj urządzenia będzie dla nas odpowiedni. Do użytku powszechnego udostępniono drukarki pracujące z plastikiem, niektórymi rodzajami metali, a nawet czekoladą. Podstawą zrobienia produktu jest gotowy projekt, który wprowadza się do komputera urządzenia. Później należy zaopatrzyć drukarkę w odpowiednie komponenty potrzebne do druku. Samo użytkowanie jest intuicyjne a gotowe projekty można nabyć w atrakcyjnej cenie.


Jeśli chcesz zrobić w swoim domu manufakturę czekoladek albo innych przedmiotów, nabycie drukarki 3D będzie idealnym pomysłem. W bardzo ciekawej cenie zakupimy produkt, który umożliwi nam wielokrotne utworzenie identycznego artykułu. Plusem drukarki jest wielka oszczędność zużywanych komponentów.

Tags: komputer, nauka, pomysł, Informatyk