Do jakich zadań używane są drony? Czy mamy jakieś przepisy określające, jak z nich korzystać?

Posted on 10/11/2019 7:32am

Technologia odmienia świat nie do poznania, całe szczęście na lepsze. Może nie zawsze tak to odbieramy, lecz nie ma wątpliwości, iż za pomocą nowych odkryć wiele dziedzin życia odmieniło się na lepsze.


Ciekawym przykładem są drony, które są coraz bardziej popularne.


Zewnętrzny dysk SSD USB 3.0
Author: 4Press.pl
Source: 4Press.pl


Są to tak zwane bezzałogowe statki powietrzne, które bardzo często stosowane są przez wojsko do obserwacji i rozpoznania. Z tego względu mają sprzęt, który jest najlepszy do obserwacji. Zbudowany jest z głowic optoelektronicznych. Drony jednakże znamy pod innym kątem, choć to wspomniane zastosowanie może posłużyć w wielu celach, jak na przykład poszukiwanie zaginionych osób.


W dzisiejszych czasach drony są do kupienia dla każdego, szczególnie, że od siódmego września 2016 zostały wprowadzone w życie nowe zapisy, które ustalają ruch dronów na obszarze naszego kraju. W przeszłości można było latać bez licencji nad zabudowaniami oraz miastami, w których zamieszkuje mniej niż dwudziestu pięciu tysięcy mieszkańców. Teraz przepisy stały się restrykcyjne, bo nie jesteśmy w stanie latać nawet na terenami wiejskimi, dodatkowo należy spełnić inne wymogi.


Przygotuj swoje zdrowie na sezon narciarski
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.


By dzisiaj z nich skorzystać trzeba wykonać certyfikat i to jest krok w dobrą stronę, gdyż ktoś niedoświadczony może spowodować spore niebezpieczeństwo. Zdarzały się już sytuacje, że drony spadały, a bez wątpienia to zagrożenie dla ludzi.
Mimo zaostrzenia przepisów właścicieli dronów stale przybywa, ponieważ są dziś dostępne jak w żadnym innym okresie. Naprawdę popularne są filmy z drona, ujęcia, które kiedyś można było zrobić, ale za zdecydowanie większe pieniądze.

Tags: film, czas, świat, części, drony