Do czego używa się dronów? Czego jeszcze o nich nie wiemy?

Posted on 18/02/2022 7:13am

O dronach zapewne słyszał już niemal każdy. Jest o nich dosyć głośno ostatnimi czasy. Nie tylko w Polsce, lecz również na świecie. Używa się ich do coraz większej liczby zadań. Wdarły się na rynki światowe przebojem oraz stale święcą tryumfy. Przyszłość i plany na wykorzystywanie takich urządzeń są ambitne i na pewno jeszcze będziemy słyszeć o nich często. Zatem gdzie można je zobaczyć oraz do jakich celów są one używane?
koncert nakręcony dronem
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
O wykorzystaniu takich urządzeń do fotografowania oraz filmowania zapewne nie trzeba nikomu wspominać. Do tych celów w naszym kraju wykorzystywany jest np. dron Phantom, zobacz specyfikację: . Jest to zaledwie jedno z niewielu zastosowań, o których pewnie słyszeli już wszyscy. Świadczy o tym zapewne ilość firm proponujących usługi w zakresie fotografii lotniczej. Natomiast zapewne o użyciu dronów w geodezji, fotogrametrii czy meteorologii nie wiemy zbyt wiele. Może dlatego, że w Polsce nie jest to za bardzo popularne. Jednak na przykład dron, jaki zrobili Amerykanie dla NASA służy do tropienia huraganów. Jest to natomiast urządzenie, jakie posiada znacznie większe rozmiary od takich klasycznych.

Czy masz pytania w odniesieniu do opisywanej kwestii? Jeżeli tak, to kliknij tutaj i poznaj informacje na prezentowane zagadnienie - na pewno będą one niesamowicie ciekawe.

Rozpiętość skrzydeł to około 35 metrów z tego powodu jest on raczej pod względem wymiarów zbliżony do zwykłego samolotu.

Niektóre drony na świecie wykorzystuje się w akcjach ratunkowych. Są przydatne szczególnie w nocy gdy można zamocować na nich kamerę termowizyjną. Mogą zbadać szybciej konkretny obszar aniżeli ekipa ratunkowa co jest ogromnie istotne chociażby zimą jak czas działa na niekorzyść. Jak mowa o ratownictwie należy powiedzieć o dronie, jaki został stworzony w Niemczech oraz pozwala w szybkim czasie dostarczyć defibrylator do osoby poszkodowanej w wypadku albo kogoś kto doznał zawału. Można w ten sposób uratować życie dużej ilości osób.

Więcej typów kopterów znajdziesz pod adresem: .

dron 3DR SOLO
Author: Christopher Michel
Source: http://www.flickr.com
Bardzo istotne zastosowanie mają takie urządzenia w nauce. Pokazuje to chociażby użycie ich do badań archeologicznych. W krajach, w których dobowe różnice w temperaturze są dość duże, jak choćby w Arabii Saudyjskiej, można z pomocą kamery termowizyjnej odkrywać stare budowle i kamienne struktury znajdujące się pod ziemią. Dzieje się tak bo pozostałości takie nagrzane mocno w ciągu dnia schładzają się o wiele wolniej niż gleba. Z tego powodu po zmroku jak temperatura obniża się, są one widoczne dla kamery jako cieplejsze plamy. W oceanografii na przykład wykorzystuje się specjalne drony, jakie poruszają się pod wodą. Tak, zapewne nie wszyscy wiedzieli, iż takie urządzenia także są dronami. Są w stanie przeszukiwać głębię mórz i oceanów i odkrywać nowe miejsca i stworzenia.Tags: temperatura, czas, Zadanie