Dlaczego tak istotne w życiu są porady? Jakie korzyści one nam dają? Dlaczego warto zawsze ich słuchać?

Posted on 05/12/2017 2:32pm

W naszym życiu różnie się zdarza, raz jest źle, raz lepiej, a już na pewno także są te dni, że nic się strasznego ani przyjemnego nie dzieje, po prostu sobie żyjemy, wykonujemy swoją pracę, mamy swoje rytuały i codzienne przyzwyczajenia.
Jak różnie jest w naszym życiu, to zawsze warto wiedzieć bardzo dużo, gdyż dzięki temu łatwiej się żyje i również jesteśmy w stanie podejść z dystansem do różnorodnych spraw.


To naprawdę pomaga wielu osobom, ponieważ zamiast się z czymś męczyć, zadręczać, korzystniej od razu sięgnąć po odpowiednią pomoc. Największe znaczenie tu mają porady, dzięki jakim osoby doświadczone dzielą się z nami swoją wiedzą, którą zdobyli na jakimś etapie życia. To naprawdę istotne, ponieważ po co myśleć nad tym samym, skoro ktoś już przed nami zdobył odpowiedź na konkretną kwestię?


Cloud computing
Author: Bernard Goldbach
Source: http://www.flickr.com


Stąd też tak ważne jest, żeby słuchać rodziców a także starszego rodzeństwa, gdyż mają oni dłuższy staż, większe doświadczenie, przeszli etapy, do jakich dopiero my dochodzimy. Jednocześnie dobrze podejść do tej wiedzy krytycznie, ponieważ świat ulega zmianie i niektóre, nawet najbardziej pewne rady są w stanie się zdezuaktualizować. Identycznie dobrze słuchać doświadczonych osób z firmy, w której się obracamy, ponieważ możemy szybciej awansować, a z pewnością zyskać dodatkową, niezbędną wiedzę potrzebną w rozwoju.
To jest nie do przecenienia, gdyż faktycznie dzięki takim poradom możemy się posunąć do przodu błyskawiczniej, niż korzystając z pozostałych sposobów, przykładowo czytając branżowe publikacje czy jeżdżąc na konferencje. Porady zaufanej osoby z firmy to najlepszy sposób, by szybko dowiedzieć się czegoś, co pomoże nam na dalszej ścieżce kariery.

Tags: dom, rzeczy, moc, firm