Dla najlepszych efektów ważne staje się pewne i wydajne korzystanie z komputera

Posted on 22/12/2022 8:03am

W dzisiejszych czasach zastosowanie komputerów jest dosłownie powszechne i trudno sobie wyobrazić codzienne życie bez tych urządzeń. Komputery stosujemy w domu i przedsiębiorstwie, służą nam do komunikowania się z przyjaciółmi, jak też do załatwiania licznych kwestii. Dla wydajnego wykorzystania komputera ważne jest jego bezpieczeństwo oraz elementarna znajomość zasad jego pracy.


Skuteczność antywirusów w teście długoterminowym
Author: AV-Test.org
Source: AV-Test.org
Uwaga na wirusy!

Wirusy komputerowe są najprawdziwszą plagą w dzisiejszych czasach - wirus flash player. Poprzez ściągnięcie wirusów na komputer można narobić sobie wiele kłopotów: zwolnić działanie sprzętu, potracić istotne dokumenty, a nawet doprowadzić do całkowitego uszkodzenia urządzenia. Przez to trzeba uważać, co ściąga się na własny komputer, ponieważ wirusy potrafią zaatakować pod przykryciem popularnych aplikacji i aktualizacji, jak choćby wirus flash player. Porządny program antywirusowy okazuje się podstawą na każdym komputerze, więc warto inwestować w pewny program i zainstalować go na swoim urządzeniu.

Optymalne wykorzystanie pamięci komputera


Komputer to urządzenie, które potrafi wykonywać parę zadań równocześnie, gdyż wykazuje właściwość wielozadaniowości. Bazuje to na tym, że użytkownik wydaje urządzeniu różne komendy, a procesor zarządza ich wykonaniem, oddając na użytek wybranych zadań określone zasoby pamięci. Nad ochroną tejże pamięci czuwa mechanizm stronicowania. Innym procesem mającym na celu zabezpieczanie pamięci komputera okazuje się segmentacja. Każdy z wymienionych procesów ma własne zalety oraz wady, zatem ich wykorzystanie okazuje się indywidualną kwestią w wypadku sprzętu oraz użytkownika (AlterWeb).


internet
Author: Patrick Bombaert
Source: http://www.flickr.com
Wykorzystuj renomę internetu do swoich celów

Sieć jest idealną sceną do zdobycia nowych klientów. Przydatnym narzędziem okazuje się w tym konkretnym przypadku buzz marketing. Jest to prężnie działająca i bardzo skuteczna forma marketingu zwana czasem też marketingiem szeptanym. Internet zapewnia sporo możliwości, żeby pozytywnie wpłynąć na wizerunek firmy oraz marki. Konsumenci chętniej sugerują się zdaniem innych konsumentów aniżeli reklamami w telewizji, radio pozwolenie autoradia bądź pozostałych mediach - na czym polega buzz marketing.

Tags: komputer, wizerunek, aktualizacja