Dla której osoby filmowanie z powietrza mogłoby być ciekawym rozwiązaniem na uwiecznienie na filmie?

Posted on 15/06/2020 7:42am

Czy planując swoje weselisko nie marzysz o niepowtarzalnej pamiątce z takiego zdarzenia? Naturalnie, że wiele ludzi będzie mieć aparat fotograficzny, chociażby w telefonie komórkowym. Wszakże właśnie... Takową pamiątkę mają wszyscy.
Transcend JetFlash 350
Author: Transcend
Source: Transcend


.. A Ty wszakże zasługujesz na coś specjalnego, nieprawdaż?


Nokia Lumia 920
Author: Nokia
Source: Nokia


Ostatnimi czasy w Polsce znane stały się tak zwane drony, czyli latające roboty, jakie mogą być wyposażone w niemałej jakości kamerkę. Pojawiają się spółki, które realizują filmowanie z powietrza, ponieważ jest to nowa oraz bardzo atrakcyjna dla prawdopodobnych interesantów forma promocji. Takowe filmowanie z powietrza może być także niezapomnianą pamiątką z różnego wariantu zdarzeń takich jak śluby, komunie czy rocznice. Powiedzieć należałoby także, że filmowanie z powietrza daje zupełnie odmienne efekty wizualne, gdyż operator mógłby np. wykonać zbliżenie na dopiero co poślubioną parę w jednym ujęciu od widoku np. kościoła lub lokalu weselnego z góry do zbliżenia z dystansu paru metrów. Czy też obraz kręcony dotychczasową techniką zrobiłby na odbiorcach duże wrażenie? Prawdopodobnie nie, gdyż obrazy filmowe nakręcane z poziomu oka mogą nakręcić wszyscy ludzie, a więc nie zrobią już na oglądającym wrażenia.


Co innego filmowanie z powietrza, chociażby dlatego, że np. 15 lat temu takich możliwości nie było. Nikt nawet mocno nie pomyślał o wynajęciu prawdziwego śmigłowca, żeby nakręcić np. godzinny obraz. Jednak filmowanie z powietrza to znakomity wariant na stworzenie filmu, który ma być pamiątką jakiegokolwiek zdarzenia. To również bardzo dobry wariant na sfilmowanie sprzedawanego domu albo działki. Pozwala na przedstawienie możliwemu Klientowi okolicy, w jakiej znajduje się sprzedawana posiadłość, a to z kolei zdecydowanie przyspieszy jej sprzedanie.
A czy filmowanie z powietrza ma jakiekolwiek mankamenty? Sama metoda na szczęście nie, wszakże trudno jest odnaleźć spółkę, jaka angażuje fachowca, który jednocześnie jest niezłym pilotem oraz umie wykonać interesujace ujęcia za przystępną cenę.

Tags: dom, WD, technika, typ