Czym zajmuje się elektronik?

Posted on 02/05/2022 7:24am

Elektronik to osoba odpowiedzialna za naprawę rozmaitego typu elektronicznych urządzeń, ich instalację jak też konserwację.


Elektronik zajmuje się więc oprzyrządowaniem oraz jego oprogramowaniem w pracowniach produkcyjnych albo usługowych (w tym drugim wypadku elektronik wyrusza do klientów w celu naprawy przyrządów w ich domach).


światło
Author: GOCLEVER
Source: GOCLEVER
Elektronik może być także serwisantem, kontrolerem jakości, a również sprzedawcą.

Jeżeli po przeczytaniu tego tekstu sądzisz, że warto byłoby głębiej poznać ten temat, to jeszcze zerknij tutaj (https://c-l.pl/utwardzacze-zywic/).

Zakres zadań elektronika to między innymi instalacja, naprawa sprzętów elektronicznych, uruchomienia i testy urządzeń, tworzenie oprogramowań komputerowych (w wypadku programisty) oraz konstrukcja urządzeń. Dla elektronika zagadką nie jest nawet takie narzędzie jak generator funkcyjny.


By być elektronikiem wystarczy ukończyć technikum o takowym profilu, jednak wskazana będzie kontynuacja edukacji na wyższej uczelni (kierunki: elektronika, robotyka, mechanika itd.). Zagwarantuje to nie wyłącznie wyższe zarobki, ale też większe możliwości – wielu pracodawców wymaga tytułu inżyniera. Potrzebna jest wiedza z zakresu elektroniki praktycznej oraz teoretycznej, biegłość w naprawie różnego rodzaju urządzeń (w zależności od branży, jednak przeważnie jest to komputerowy sprzęt), sztuka lutowania, znajomość języka angielskiego na poziomie pozwalającym zrozumieć dokumentację fachową. Niezbędne może być także posiadanie prawa jazdy .


Elektronik na pewno powinien być zaciekawiony technologicznymi nowinkami, monitorować na bieżąco najnowsze trendy. Bardzo istotne są również na pewno zdolności manualne, spostrzegawczość, cierpliwość oraz systematyczność.

Tags: komputer, oprogramowanie, klient, osoba