Czym się powinny cechować telefony wykorzystywane do pracy w niekorzystnych warunkach.

Posted on 23/09/2020 8:04am

Obecnie oferowane telefony i smartfony co prawda charakteryzują się naprawdę mocnymi parametrami i nowoczesnym wyglądem, ale są urządzeniami dość delikatnymi.


lampy
Author: włodi
Source: http://www.flickr.com




Wprawdzie w przypadku niektórych modeli firmy się chwalą, że będą odporne na wodę czy pył, ale to przeważnie będzie jedynie reklama, a w razie jakiś problemów gwarancja nie obowiązuje.

Jeżeli użyta w tym materiale retoryka do Ciebie przemówiła, to zobacz tu iphone 7 wymiana przycisku home inne tego typu porady - one odnoszą się do analogicznej problematyki.

Tak jest na przykład w przypadku nowego reklamowanego smartfona znanej firmy, w spotach reklamowych każdy słyszy że jest to telefon wodoodporny, ale w przypadku zalania urządzenie naprawione nie będzie. Następną bolączką współczesnych urządzeń jest duża podatność na mechaniczne uszkodzenia, upadek nawet z kilkunastu centymetrów często może się zakończyć stłuczeniem szybki i koniecznością jej wymiany na nową.


W sklepach na szczęście można trafić na aparaty, które służą do specjalnych zadań, i pod takim kątem je też zaprojektowano. Tego typu telefon do pracy powinien być odporny na sporo niesprzyjających warunków, jakie go mogą spotkać, to znaczy kurz, wodę czy upadek z wysoka. Już samo obejrzenie takiego urządzenia daje gwarancję co do ich zastosowania - mają one solidne, wzmocnione obudowy, niejednokrotnie grubsze dwa razy od zwykłych modeli. Poza tym posiadają ekrany z wytrzymałego szkła, odpornego na rysy, a także zamykane szczelnie wszystkie porty i wejścia.


Przeważnie specyfikacja tego typu telefonów jakaś nadzwyczajna nie będzie, lecz również nie tego będzie się od nich oczekiwać, z podstawowymi programami bez żadnego problemu powinny sobie poradzić.

Tags: projekt, wygląd, Aplikacja, problem