Czym są karty RFID, w jaki sposób się je produkuje oraz ile mogą kosztować?

Posted on 27/07/2022 7:35am

Aktualnie nie ma chyba persony na globie, która chociażby nie słyszała o różnego wariantu plastikowych kartach. Służą one jako karty bankomatowe czy jako tzw. karty biblioteczne.


W przeszłości miały one wyłącznie tak zwany pasek magnetyczny, wszakże od jakiegoś czasu mogą mieć one również zamontowany tak zwany chip, dzięki któremu korzystanie z nich jest jeszcze praktyczniejsze.


karty rfid
Author: Graham Hill
Source: http://www.flickr.com
Są to tzw. karty zbliżeniowe, jakie wręcz nie muszą fizycznie dotykać terminala. Takowe karty RFID, jeżeli okazują się być puste, czyli nie zaprogramowane, warte są parę złotych. Wszelakie nadruki, jakie widzimy tworzone okazują się być na szczególnej drukarce do kart plastikowych. A do czego ponadto mogą służyć w bieżącym funkcjonowaniu takie zbliżeniowe karty RFID? Czy też prawdopodobna ilość ich zastosowań jest naprawdę tak znaczna?


Naturalnie, że tak. chociażby jako karty pracujące do kontroli okresu realizowanej pracy albo obecności danego pracownika w zamkniętej strefie. Tego typu karty RFID służą także do kontroli tożsamości kursantów narady czy określania mieszkańców na niektórych placach postojowych. Potencjalnych zastosowań jest faktycznie niezwykle dużo, wiele jest zależne od konkretnej okoliczności.

Jeżeli wykorzystana w tym materiale retoryka do Ciebie przemawia, to zobacz tu Artefakt.pl – pozycjonowanie stron inne tego rodzaju wpisy - one odnoszą się do zbliżonej problematyki.

Jedno jest wszakże gwarantowane: karty RFID okazują się być bardzo wygodne, eleganckie oraz funkcjonalne.


Warto o niniejszym powiedzieć swojemu przełożonemu, szczególnie wtedy, gdy ten będzie szukać sposobu na sprawdzenie, czy też jego pracownicy przybywają punktualnie do firmy.

Tags: pracy, firm, dane