Czym są filtry HEPA, z czego są one zrobione oraz gdzie znajdują one swoje zastosowanie?

Posted on 17/01/2018 2:09pm

Wszelki pragnie, żeby jego dom był czysty i pachnący czystością. W marketach chemicznych czy z AGD mamy do dyspozycji różne preparaty do czyszczenia pojedynczych miejsc w mieszkaniu.


wyszukiwarka
Author: Trust
Source: Trust


Są także odkurzacze, jakie odprowadzają wydmuchiwane powietrze poza obręb sprzątanego domu.


Wszakże można wykonać coś jeszcze, co ma ogromne znaczenie dla na przykład alergików. Można by założyć w swoim lokalu tak zwane filtry HEPA, zatem jedne z najbardziej skutecznych filtrów, jakie kiedykolwiek wymyślił osobnik. A trzeba wspomnieć, iż filtry HEPA wymyślił nie byle kto, czyli NASA. Jednak po kolei: filtry HEPA mogą zatrzymać nawet do 99,97% nieczystości, wliczając w to kurz, komórki bakterii, pierwotniaków, grzybów i wręcz wirusy. A wyobrażać by się mogło, iż chodzi tylko o typowe szkło. Tak, szkło, ponieważ filtry HEPA są wytworzone ze spiekanego szkła oraz posiada pory wielkości 0,3µm, dzięki jakim możliwe jest filtrowanie powietrza. Konstrukcja takich towarów jak filtry HEPA sprowadza się do trzech warstw, w tym jedna powłoka ma za obowiązek wchłaniać zapachy. Powłoki są ze sobą połączone przy pomocy sztucznych żywic.


dom - fotos
Author: richardhe51067
Source: http://www.flickr.com
filtry hepa
Author: tagcoor 5_3
Source: http://www.flickr.com


Gdzie dokładnie filtry HEPA mają swe wykorzystanie? Otóż filtry HEPA stosuje się przykładowo w odkurzaczach czy też w układach klimy.


Z uwagi na to, że filtry HEPA można by montować również w odkurzaczach z workami, jak i nie posiadających worków, to ich wykorzystanie w większości przypadków nie stawia nas przed koniecznością zakupu kolejnego odkurzacza. Przeto także nie powinniśmy na filtrach oszczędzać wręcz, jeżeli alergikami nie jesteśmy.

Tags: stal, pomoc, powietrze, market