Czym odznacza się handel internetowy?

Posted on 21/06/2018 11:09pm

Dzisiejsze czasy obfitują w nazwy posiadające prefiks "e". Jest to oczywiście skrót od angielskiego słowa "electronic", czyli informatyczny, wszakże kiedy wymieniamy kolejno kilka słów rozpoczynających się w taki sposób, ktoś nieopatrznie zdołałby błędnie uznać, że pragniemy pójść do toalety powiadamiając o tym wszystkich niejako niewielkie dziecko.


odwzorowanie - praca
Author: Richard Grandmorin
Source: http://www.flickr.com


E-procurement
Source: http://www.flickr.com


A przecież świadczenia lub branże, których nazwy zaczynają się od przedrostka "e" łatwe w swojej strukturze z pewnością nie są. Dla przykładu wyrażenie E-procurement oznacza wszystko, co wiąże się z funkcjonowaniem komputerowego handlu (Logintrade - oferta). Od mechanizacji procesów zakupowych, w tym zastosowania e-faktury lub elektronicznego podpisu, poprzez weryfikację informatycznych zakupów, do jakiegoś rodzaju standaryzacji oferowanych poprzez różne firmy produktów. E-procurement mógłby w znacznym stopniu nie tylko ułatwić przeprowadzanie transakcji, lecz również znacznie je zintensyfikować. A gdzie w Sieci możemy zobaczyć E-procurement w praktyce? http://www.logintrade.pl/aukcje-elektroniczne


zegarek
Author: Morgan
Source: Morgan
Dobrym przykładem są aukcje elektroniczne, gdzie mamy możliwość poniekąd pertraktowania ceny finalnej oferowanego towaru. Także informatyczny obieg dokumentów czy pieniędzy zezwala oszczędzić dużo czasu oraz trudu zainteresowanych obrotem internetowym osób . Takowe aukcje elektroniczne przedstawiają niezwykle komfortowe i łatwe w użytkowaniu narzędzie zarówno dla sprzedawców jak i dla kupujących.


Ponadto jeśli przykładowo będziemy wymagać danych o np. różnych ofertach sprzedającej taki towar firmy, to na portalach wirtualnych oferujących aukcje elektroniczne będzie to wyjątkowo wygodne i łatwe.

Tags: komfort, pieniędzy, angielski, produkt