Czym odznacza się handel internetowy?

Posted on 29/08/2018 2:52pm

Dzisiejsze czasy obfitują w nazwy posiadające prefiks "e". Jest to oczywiście skrót od angielskiego słowa "electronic", czyli informatyczny, wszakże kiedy wymieniamy kolejno kilka słów rozpoczynających się w taki sposób, ktoś nieopatrznie zdołałby błędnie uznać, że pragniemy pójść do toalety powiadamiając o tym wszystkich niejako niewielkie dziecko.


odwzorowanie - praca
Author: Richard Grandmorin
Source: http://www.flickr.com


E-procurement
Source: http://www.flickr.com


A przecież świadczenia lub branże, których nazwy zaczynają się od przedrostka "e" łatwe w swojej strukturze z pewnością nie są. Dla przykładu wyrażenie E-procurement oznacza wszystko, co wiąże się z funkcjonowaniem komputerowego handlu (Logintrade - oferta). Od mechanizacji procesów zakupowych, w tym zastosowania e-faktury lub elektronicznego podpisu, poprzez weryfikację informatycznych zakupów, do jakiegoś rodzaju standaryzacji oferowanych poprzez różne firmy produktów. E-procurement mógłby w znacznym stopniu nie tylko ułatwić przeprowadzanie transakcji, lecz również znacznie je zintensyfikować. A gdzie w Sieci możemy zobac http://www.logintrade.pl/aukcje-elektroniczne 002zegarekcharms014dd62f36c7a54.jpg|L|W=164|ALT=zegarek|TITLE=E-procurement]
Dobrym przykładem są aukcje elektroniczne, gdzie mamy możliwość poniekąd pertraktowania ceny finalnej oferowanego towaru. Także informatyczny obieg dokumentów czy pieniędzy zezwala oszczędzić dużo czasu oraz trudu zainteresowanych obrotem internetowym osób . Takowe aukcje elektroniczne przedstawiają niezwykle komfortowe i łatwe w użytkowaniu narzędzie zarówno dla sprzedawców jak i dla kupujących.


Ponadto jeśli przykładowo będziemy wymagać danych o np. różnych ofertach sprzedającej taki towar firmy, to na portalach wirtualnych oferujących aukcje elektroniczne będzie to wyjątkowo wygodne i łatwe.

Tags: komfort, pieniędzy, angielski, produkt