Czym jest system SAP? Czym trudni się taki konsultant? Jakiego rodzaju powinieneś posiadać cechy, by nim zostać

Posted on 08/09/2015 3:55pm

Taki konsultant świadczy usługi konsultingowe w obszarze systemu SAP. Czym w ogóle jest SAP? To jeden z najbardziej powszechnych i popularnych zintegrowanych systemów informatycznych. Jego najbardziej istotne zadanie to efektywne wsparcie zarządzania przedsiębiorstwem.Najbardziej istotnym zadaniem takiego specjalisty jest zarządzanie produkcją, logistyką, a także wdrażanie systemu informatycznego przedsiębiorstwa.


pracownicy przy komputerach
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli spojrzymy na to szerszej to konsulting SAP jest bardzo zaawansowany, bo obejmuje wiele powinności - przeczytaj i naucz się więcej. Konsultant SAP musi przygotowywać dokumenty w oparciu o używaną metodologię, testowanie różnorodnych nowoczesnych rozwiązań, diagnoza i rozwiązanie problemów, które mogą pojawić się każdej chwili. Ponadto, konsultant utrzymuje, rozszerza i doskonali system SAP.

W tej profesji trzeba wyróżnić zarówno młodszych, jak i starszych konsultantów SAP. Starszy konsultant zajmuje się wszystkim tym, co zostało powiedziane powyżej, ale również ma wiele projektów, o jakie musi zadbać. Najbardziej istotne obowiązki to wprowadzanie specjalistów w zakres powinności, wsparcie merytoryczne i metodyczne. Osoba z takim doświadczeniem jest w stanie również prowadzić szkolenia czy reprezentować firmę w działaniach marketingowych. Konsultanci SAP mogą wykonywać swoje obowiązki w różnorodnych miejscach, nie tylko w siedzibie przedsiębiorstwa. Od przyszłych pracowników na to stanowisko wymaga się posiadania studiów informatycznych.


Jednakże samo wykształcenie nic wielkiego nie oferuje, ponieważ najważniejsze jest doświadczenie w zakresie wprowadzania systemu SAP i integracja systemów, pomocna jest również umiejętność rozwiązywania problemów mających związek z obsługą czy eksploatacją. Poza twardymi zdolnościami, taki konsultant powinien potrafić wiele innych rzeczy. Szczególnie dość istotne są umiejętności interpersonalne. Tego typu konsultant dość często spotyka się z partnerem biznesowym, nieodzowne jest więc, by umiał się właściwie prezentować, powinien mieć umiejętność prowadzenia rozmów biznesowych. Musi jednocześnie mieć umiejętność konkretnego i klarownego artykułowania swoich myśli.

Tags: dokumenty, szkolenia, system, SAP