Czym jest kamera termowizyjna Flir, do jakiego celu służy i z jakiego powodu mogłaby nawet ratować życie?

Posted on 12/05/2018 9:30am

Czy wiesz, jakiego sprzętu używają strażacy, żeby przetestować, czy gdzieś w zgliszczach spalonego np. zabytkowego budynku nie tli się jeszcze jakikolwiek żar? Urządzenia tego używa również czasem na przykład policja przy odszukiwaniu różnych osób.


Tym urządzeniem jest kamera termowizyjna Flir, czyli specjalna kamera, jaka nie zapisuje rzeczywistego obrazu tylko jego odzwierciedlenie w aspekcie temp.


Produkty USB 3.0
Author: 4Press.pl
Source: 4Press.pl


Dyski SSD 470 Series
Author: Samsung
Source: Samsung


badanych budynków. Na pewno znamy ogólny przebieg takiego badania z różnych obrazów filmowych. Większość obiektów na obrazie zarejestrowanym za sprawą tego typu kamery są fioletowe, lecz im cieplejsze, niniejszym jaśniejsze. Ich barwa przechodzi więc od fioletu poprzez czerwoność oraz żółtość, aż do białego. Inną nazwą takiego urządzenia to kamera na podczerwień. Jednak takowe kamery nie tylko rejestrują obraz. Posiadają innowacyjne technologie, które służą do powiększenia jakości rejestrowanego obrazu, co niezwykle przyczynia się do nasilenia przebiegu analizy wizji i zaawansowane technologie służące do przykładowo tworzenia raportów.


A w jaki sposób wygląda tego typu kamera odsyłam do tego serwisu? Okazuje się, iż tu nie ma niespodzianek - niezwykle przypomina optycznie zwykły aparat fotograficzny. W końcu to kamera, lecz, potocznie mówiąc, na podczerwień. Jest naturalnie również bardzo lekka, co sprawia, że kamera (kamera IP) termowizyjna Flir jest niezwykle poręcznym oraz użytecznym w co poniektórych sytuacjach urządzeniem.
Gdzie zatem można kupić takową kamerę na podczerwień? Obecnie nie ma z tym najmniejszego problemu, wystarczy wyłącznie poszukać jej w Sieci.

Tags: dom, sprzęt, prezent, Urządzenia, fotograf