Czy powinniśmy zamontować monitoring?

Posted on 29/11/2022 9:07am

Bardzo często pojawia się temat ochrony prywatności, a także możliwościach zwiększania bezpieczeństwa zarówno w naszych mieszkaniach prywatnych, jak też miejscach publicznych oraz przemysłowych. Mnóstwo większych miast posiada już teraz monitoring w najbardziej zatłoczonych miejscach, głównie przy deptakach, dworcach itd. Monitoring przemysłowy umieszczany jest również w dużych zakładach pracy, a także na firmowych posesjach, parkingach, sklepach, supermarketach czy parkach.
kamery przemysłowe
Najczęściej każdy z nas zgadza się, żeby montować kamery w obiektach publicznych. Wiemy o tym, że stanowi on pomoc w przypadku rozmaitego rodzaju niebezpiecznych okoliczności. To prawda, w niektórych przypadkach jesteśmy znacznie spokojniejsi, gdy wiemy, iż ”wiszą” nad nami kamery, np. podczas przejścia nocą przez tunel podziemny. Tego typu nagrania niejednokrotnie są niezbędne policji w ujęciu przestępców.

Czy masz wrażenie, że napisany przez nas wpis jest nieschematyczny? Jeżeli tak, to koniecznie przeczytaj także zamieszczony tu podobny artykuł.

Mnóstwo właścicieli firm i przedsiębiorstw przemysłowych montuje rejestratory cyfrowe, żeby przeciwdziałać ewentualnym włamaniom czy zniszczeniom. Obecnie wiele osób przyzwyczaiło się już do tego, iż w marketach albo sklepach możemy być monitorowani w telewizji przemysłowej, która odtwarza obraz nagrywany przez monitoring przemysłowy (doczytaj - Promitel - kamery przemysłowe). Takie obserwowanie niejednokrotnie nas już totalnie nie złości - w niejednej sytuacji nawet nie zwracamy na to uwagi. Takie nagrania w pewnych okolicznościach dają szansę na złapanie złodziei.
monitoring
Nieco inne podejście mamy jednak do monitoringu w zakładach naszej pracy. Niezwykle chronimy naszą prywatność, a równocześnie nie lubimy, gdy nasz pracodawca chce za bardzo nas kontrolować. Większość osób irytuje także fakt, iż w prywatnych posesjach montowane są kamery. Należy pamiętać przy tym, iż kwestie monitoringu są regulowane prawnie. Z całą pewnością nie możemy upubliczniać nagrań, jakie zostały zarejestrowane kamerą przemysłową. Zobacz:

Osoby, które zastanawiają się nad zamontowaniem kamer powinni pamiętać o tym, iż w sytuacji najnowocześniejszego, a jednocześnie najskuteczniejszego sprzętu do monitoringu, nie będzie to inwestycja tania. Zapłacić trzeba będzie nie tylko za sam sprzęt, lecz także za jego fachowy montaż.

Tags: urządzenie, kamery, montaż, tunel