Czas wybrać fotografa ślubnego

Posted on 17/01/2018 12:24pm

Wybór ślubnego fotografa a także kamerzysty jest skomplikowany. Efekt ich pracy będzie widoczny dopiero po uroczystości i wówczas widać, czy był dobry.


To nie DJ czy orkiestra, jacy posiadają ułożony scenariusz i repertuar na każdą ewentualność.
zdjęcia
Author: unicron1bot
Source: http://www.flickr.com


To nie salon sukien ślubnych, który pokazuje tę sukienkę, którą zadysponujecie. To wreszcie nie restauracja, która działa zawsze w tych samych warunkach, zaś kuchni oraz kelnerów nic nie zdumieje. Fotografik uzależniony jest od masy elementów, jakie mają oddziaływanie na końcowy wygląd fotografii. Najważniejsze z nich to pogoda, oświetlenie kościoła oraz sali weselnej a także zachowanie się weselników.


projekt
Author: Republic of Korea
Source: http://www.flickr.com


Pamiętajmy o tym, że zdjęcia pokazywane nam w portfolio, są właśnie fotografiami z portfolio – najlepszymi oraz nierzadko wykonanymi w najbardziej sprzyjających warunkach. Zwróćmy uwagę na miejsce, w jakim spotykamy się z fotografikiem. Jeżeli zaprosi nas do swojego biura, to znak, że prawdopodobnie zajmuje się on fachowo fotografią i nie rozpatruje jej, jako ponadprogramowego źródła przychodu. Wnioskować stąd możesz, że poświęci więcej swojego czasu na obróbkę naszych zdjęć, niż dla przykładu piekarz jedynie dorabiający na ślubach. Sporo fotografów spotyka się z klientami w rozmaitych restauracjach. Po postępowaniu, odzieniu jak też manierach fotografa nie poznamy, czy robi dobre zdjęcia. Sporadyczne są jednakże przypadki, ażeby dobry fotografik ślubny nie znał podstawowych zasad kultury.
Jeżeli w trakcie spotkania zachowa się grubiańsko, natomiast jego ubiór budzi nasze wątpliwości, musimy rozważyć czy nie będziemy musieli się za niego wstydzić w kościele a także na sali weselnej.

Tags: zdjęcia, klient, Wybór