Co to jest szkło hartowane na telefon oraz jak się je na monitor nakleja?

Posted on 14/05/2019 11:41am

Telefon komórkowy to wspaniałe urządzenie, które już jakiś czas wstecz zaczęło usuwać z rynku swojego protoplastę - telefon stacjonarny. Taka "komórka" jest wiele mniejsza oraz, nade wszystkim, mobilna.


Można ją więc włożyć do kurtki oraz przeprowadzać konsultacje nawet poruszając się autem lub płynąc statkiem.
Od kilku lat działa już nowsza wersja telefonów komórkowych, czyli tzw. smartfony. Odróżniają się one od tradycyjnych telefonów komórkowych tym, że posiadają duży monitor, za pomocą którego obsługuje się to urządzenie. Taki, używając branżowego określenia, "dotyk" przynosi niezwykle duże możliwości, ale to, co jest jego niezaprzeczalną zaletą, jest też równocześnie jego największą wadą. Taki znaczny monitor można niechcący łatwo porysować albo wręcz zbić. Aby umniejszyć takie ryzyko, używa się specjalistyczne szkło hartowane na telefon, czyli niezwykle cienką, ale jednocześnie niezwykle wytrzymałą szybkę, którą nakleja się na ekran smartfona. Co prawda nie przynosi ona 100% pewności bezpieczeństwa, lecz w znacznym szczeblu go jednak ochrania. Należałoby również wspomnieć, iż takowe szkło nie jest drogie oraz wszelki może sobie na nie zezwolić.


żarówki
Author: Yarvik
Source: Yarvik


SSD o pojemności 1,6TB
Author: silentworks.pl
Source: silentworks.pl


W pudełku z takim szkiełkiem jest zamieszczona instrukcja jego montażu, jednak jest on niezwykle łatwy. Po prostu należy wyczyścić monitor dołączoną mokrą szmatką i wyczyścić ekran za pomocą kolejnej zawartej w opakowaniu ściereczki.


Warto dodać, że protoplastą tego typu rozwiązania jak szkło hartowane na telefon jest znana wielu ludziom folia na ekran. To właściwie niemalże to samo, jednak, jak wiemy, "prawie" stanowi dużą różnicę. Omawiany towar jest realnym hartowanym szkiełkiem, jednak o niezwykle niewielkiej grubości.

Tags: Komórka, produkt, rozwiązania