Co to jest system wizyjny?

Posted on 12/02/2020 7:44am

System wizyjny, jednakowo jak zmysł wzroku u ludzi, służy do „pozyskania informacji o otoczeniu". Kontynuacją otrzymania danych jest jej przetwarzanie jak też podjęcie należytej decyzji.


Z punktu spostrzegania technologicznego: system wizyjny to kamera plus komputer.


hikvision polska
Author: Matt Brown
Source: http://www.flickr.com
Ponieważ w systemie wizyjnym nośnikiem informacji o przedmiocie jest światło, więc albo przedmiot sam musi wydzielać odpowiednie światło lub musi być odpowiednio oświetlony. Dlatego do podstawowych składników systemu wizyjnego przynależą: oświetlacz (jeżeli przedmiot sam nie promieniuje), obiektyw (względnie z filtrami), kamera, pecet z oprogramowaniem. Bezsporną zaletą systemu wizyjnego Hikvision Polska jest ciągłość pracy 24/7, bez wyczerpania jak też urlopu. Negatywem jest – wierna realizacja zakodowanej w nim koncepcji a także algorytmu. Również gdy są one słabo opracowane lub błędne.


hikvision ip
Author: bobbi vie
Source: http://www.flickr.com


Jeżeli obiekt świeci samoistnie lub jest oświetlony przez niepodległe, stateczne źródło światła – ponadplanowy oświetlacz może być zbyteczny.


Kamera Hikvision IP sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nieodzowny jest w największym stopniu zaawansowany monitoring wizyjny. Nic więc dziwnego, iż systemy oparte dokładnie na owych Urządzeniach są tak bardzo popularne w USA, Wielkiej Brytanii czy Danii. W asortymencie sklepów znajdziemy między innymi modele kompaktowe, modele tubowe, panoramiczne "rybie oko" jak też pozostałe.


W większości wypadków narzędzia do monitoringu tejże marki zaopatrzone są w praktyczną funkcję dzień/noc z mechanicznie poruszanym filtrem podczerwieni, co intensyfikuje wyrazistość obrazu nawet po zmroku. Detektory ruchu są niesłychanie praktyczne, ponieważ gwarantują rozpoczęcie notowania po wykryciu ruchu.

Tags: gra, sklep, Urządzenia, systemy