Co to jest odbitka 3d i Czy tak łatwo go zamówić?

Posted on 06/01/2019 7:34am

Firmy drukarskie zaświadczają fachowe usługi druku 3D w technice FDM (wydruki 3D z termoplastów). Rozporządzają jeszcze rozbudowywanym parkiem maszynowym, opartym o najlepsze niskobudżetowe sprzęty dostępne na rynku. Korzystają z drukarek 3D marek Zortrax (M200), TierTime (Up! Mini), Monkeyfab (PRIME), Jelwek (Prusa i3 XL) a także Robo 3D.

Wydruki 3D w technologii FDM to jedna z najpopularniejszych oraz najtańszych sposobów drukowania przestrzennego. Polega na konstruowaniu modeli warstwa po warstwie za pomocą wiązki na wpół roztopionego plastiku. Jednostki w większości wypadków trudzą się w druku 3D modeli, modeli koncepcyjnych i użytkowych, oraz gadżetów reklamowych przygotowywanych w zwięzłych, personalizowanych sekwencjach. Przedsiębiorstwa trudzące się czynnością, którą są wydruki 3d mogą zaoferować wydruki 3D i skanowanie 3d modeli o rzeczowo dowolnym zakresie roboczym. Inżynierowie zdołają zoptymalizować wszelki projekt pod kątem technologii FDM i wydrukować go w tego typu sposób, tak aby po zespoleniu uzyskał on celowy rozmiar. CD3D ma zasobne doświadczenie w realizacji zamówień o charakterze niskoseryjnym - produkcji modeli w wielkościach kilkudziesięciu - kilkuset sztuk. W wyśmienitej większości przypadków dotyczy to zleceń dla branży reklamowej. Drukowane gadżety są personalizowane logiem Klienta, a ich względnie niewielka miara powoduje, iż dużo bardziej rentowna jest produkcja w technice druku 3D. Dzięki mianym drukarkom 3D potrafimy wydrukować modele z właściwie każdego rodzaju materiału do druku 3D w technice FDM, jakie są osiągalne na rynku. Paleta materiałów jest pod istniejącym względem niesłychanie bogata . W realizacji wydruków 3D wykorzystujemy tylko i jedynie materiały od kierowniczych producentów: Verbatim, Spectrum Filaments, D&R 3D Filament, Noviplast, bądź Zortrax.

CD3D jest pierwszą firmą w naszym kraju, która nawiązała prace z materiałem kompozytowym Graphene 3D, będącym skontaminowaniem PLA i grafenu - półproduktu przyszłości. Materiał ten ma szereg szczególnych właściwości jak np. przewodzenie energii elektrycznej, co sprawdza się w wspaniały sposób w kontekście druku 3D obszarów elektronicznych.