Co to jest marketing bezpośredni? Jakie mamy jego najbardziej popularne formy?

Posted on 13/10/2018 8:14am

Marketing posiada wiele postaci oraz narzędzi, które wykorzystuje się w bardzo różny sposób. Rozróżnia się różne rodzaje marketingu, a jednym z rodzajów jest marketing bezpośredni. Na czym polega? Co wykorzystuje się w jego przypadku?


Takim marketingiem może zajmować się agencja marketingu bezpośredniego.
Istotne jest w tym wypadku dokładne wybranie grup docelowych, do jakich kieruje się ofertę. Chodzi tutaj o uzyskanie konkretnego odzewu, odpowiedzi od takiej osoby, do jakiej ofertę się kieruje. Za sprawą takim praktykom możemy zobaczyć, jakie będą reakcje klientów, ale również tego typu działania mają wpływa na tworzenie dobrego wizerunku takiej marki. Oczywiście chodzi też o sprzedaż produktów firmy, jaka odbywa się przy pomocy różnych kanałów sprzedażowych, które pomijają konieczność pójścia osobiście do sklepu.


Nowe laptopy HP z procesorem Intel Sandy Bridge
Author: 4Press.pl
Source: 4Press.pl


W związku z tym, że w przypadku tego rodzaju marketingu (nowa witryna - muzyka bez opłat) wykorzystywane są dane osobowe potencjalnych klientów, to kluczowym zagadnieniem jest administrowanie danymi osobowymi. Nie będzie to zbyt łatwe, ponieważ istnieje tutaj ogromna ilość regulacji prawnych, jakich należy przestrzegać w przypadku takich dużych baz danych. Istnieją najróżniejsze typy marketingu zwanego bezpośrednim. Dość powszechną formą jest sprzedaż na wysyłkę. Tutaj z reguły klient może złożyć zamówienie z wysyłanych na jego adres katalogów.
Telemarketing z kolei to telefoniczna forma kontaktowania się z klientem, który będzie mógł zgłosić zamówienie używając telefonu. Fajne efekty bez wątpienia daje sprzedaż artykułów bezpośrednio w domach klientów. Tu natomiast potrzebna jest osoba, która produkt zaprezentuje.

Tags: marki, domu, dane