Co to jest gramofon oraz dlaczego może przydać się przy gotowaniu jajek?

Posted on 17/05/2022 8:01am

Czy w obecnym, XXI już przecież wieku ludzie słuchają muzyki tylko na komórkach oraz ewentualnie w samochodowym radio? Naturalnie, że nie. Prawdziwi audiofile nadal stosują, zapomniane wydawać by się zdawało, sprzęty.


Dlaczego? Gdyż odgłos nagrany na dużej czarnej płycie winylowej uznawany jest ogólnie za "prawdziwy" albo pełny.


grafika komputerowa
Author: Daniel Rehn
Source: http://www.flickr.com
Trzaski, jakie towarzyszą odtwarzaniu dźwięku na takim urządzeniu jak gramofon dodają wyłącznie uroku. Taki w pewnej mierze, szczególnie dla co poniektórych ludzi, wspomnień czar. Nie należałoby się więc dziwić, że w marketach nadal dostępne są takiego rodzaju sprzęty. Co więcej, jest to faktycznie interesujący pomysł na prezent dla każdego miłośnika muzyki. I to wcale niekoniecznie tej operowej, choć ona, jak łatwo jest się domyślać, brzmi w takich warunkach najlepiej. Należałoby wspomnieć, że poprzednikiem adaptera jest tak zwany fonograf, z jakiego odziedziczył poniekąd jego zasadę działania. Posiada obracającą się płytę, która posiada zapisane informacje, a które odczytywane są za sprawą szczególnej igły.


Należałoby nadmienić, że płyta gramofonowa obraca się w urządzeniu z kilkoma możliwymi do ustawienia prędkościami, z jakich jedną z najbardziej popularnych jest prędkość 33 i 1/3 obrotu na min. Ciekawostką jest to, iż powyższy fakt można by w co poniektórych okolicznościach wykorzystać nawet do... gotowania jajek. To prawda, gdyż jeśli nie posiada się jakiegoś zegarka, starczy wtenczas liczyć obroty płyty.


Sto to jajo ugotowane na miękko, 300 to jajo na twardo. Niemniej jednak gramofon powinien służyć przede wszystkim do słuchania dźwięku.

Nie wahaj się: przejdź do serwisu hulajnogi warszawa, żeby poznać ciekawe informacje na prezentowany w wpisie zagadnienie. Czekamy z niecierpliwością na twą opinię!

Są aktualnie wersje dla wymagających, jakie mogą kosztować nawet paręnaście tysięcy PLN.

Tags: rzeczy, ludzie, koszt, interes