Co może być ciekawym wyjściem na kontrolowanie dostępu do pomieszczeń użyteczności publicznej?

Posted on 04/05/2022 7:28am

Do dużej ilości obiektów czy miejsc, do których dostęp powinien zostać z jakichś względów ograniczony, ich szefowie montują specjalny rodzaj bram, jakie zmuszają do określonych zachowań.


Może tutaj chodzić o wymóg okazania biletu wstępu albo tylko o to, żeby można było przechodzić przez te bramki w sposób zorganizowany.


wymagania
Author: Sweex
Source: Sweex


Bajkonur
Author: Western Digital
Source: Western Digital
W zależności od konkretnego miejsca mogą to być bramki obrotowe, jakie posiadają jedno lub dwa skrzydła. Są także bardziej rozbudowane wersje. W przypadku tych instalowanch wewnątrz jakiegokolwiek budynku, najczęściej są zamontowane na wysokości ok. 1 metra, natomiast te zewnętrzne mają około dwa m wysokości. Są wyprodukowane dla przykładu z metalu lub aluminium. Niezależnie jednak od danego surowca, charakteryzują się one najwyższą jakością, żeby gwarantować bezpieczeństwo i bezproblemową eksploatację również w trudnych warunkach atmosferycznych. Są one stosowane w tego typu miejscach masowego użytku jak sklepy, lotniska czy kina.

Przejdź na witrynę twórcy (http://www.hurtopony.pl/motocyklowe.html) - tam znajdziesz sporo interesujących wiadomości, które rozszerzą Twoją wiedzę na opracowany tu świeży temat.

Takie bramki są zaopatrzone w specjalistyczne ramiona, których liczba jest uzależniona od konkretnego typu bramki.


Przy bramkach obrotowych mogą zostać zainstalowane tego typu systemy kontroli wstępu jak możliwość sprawdzania biletów lub karty pracowniczej. Wykonywane to może być przykładowo przy pomocy wykonanych z plastiku kart. Automatyczne bramki obrotowe zaopatrzone są w siłowniki, z kolei bramki ręczne posiadają zamki lub rygle.


Wszystkie bramki zaopatrzone są w systemy bezpieczeństwa, jakie uniemożliwiają zranienie osoby, która przez tego typu przejście przechodzi. Ponadto również wytwórcy, jak i sprzedawcy tego typu bramek często proponują również montaż i serwisowanie takich urządzeń.

Tags: Auto, sklepy, miejsca, problem