Co lepiej kupić – laptop czy komputer stacjonarny?

Posted on 18/03/2019 7:20am

Każda z niniejszych możliwości ma swe dobre oraz złe strony, a nadrzędnym kryterium wyboru musi być nade wszystko przeznaczenie tego rodzaju sprzętów. Jaki sprzęt będzie przydatny w pracy, a który będzie lepszy do gier?


Laptop, a więc mobilny komputer


Szczególnym atutem laptopa jest oczywiście ewentualność jego przenoszenia zależnie od potrzeb.
system
Author: blogarazzo
Source: http://www.flickr.com


Zajmuje on mało miejsca i na pewno zmieści się w specjalnej torbie, która dodatkowo ułatwia zadanie i jest nad wyraz poręczna. Oczywiście niektóre komputery tego typu są ciężkie i np. nie można ich komfortowo trzymać na kolanach, lecz zapewne o wiele prościej jest je przenieść, niż komputer stacjonarny. Doskonale sprawdzą się w przypadku osób, jakie potrzebują komputera do kluczowych zadań, a więc np. do korzystania z sieci lub też sporządzania dokumentów biurowych. Na laptopie obejrzymy film oraz choć nie jest to typowy komputer dla gracza, niektóre z gier powinny działać na nim prawidłowo. W każdej chwili możemy taki komputer zapakować i przenieść, nie potrzeba podłączać mnóstwa kabli, a znaczną większość laptopów spokojnie położymy na kolanach dla większego komfortu. Jeżeli potrzebujemy prywatnego komputera, przy pomocy którego zrobimy arkusz w Excelu bądź dokument tekstowy, będzie to nadzwyczaj dobre rozwiązanie.


Komputer stacjonarny


Ciężki, nie za poręczny z mnóstwem kabli i oddzielnym monitorem komputer (polecam http://opolkom.pl/) – może się wydawać, że nie jest tak praktyczny jak laptop, ale ma on wiele ważnych przymiotów. Nade wszystko możemy go rozbudowywać. Rynek sprzętów oraz części komputerowych nieustannie się rozwija, więc raz z upływem czasu i pojawianiem się coraz lepszych elementów, możemy dołożyć naszemu pecetowi pamięci czy wymienić grafikę na lepszą. Będzie to tak samo komputer dla gracza, jak też znakomITe narzędzie pracy fotografa, grafika albo dźwiękowca, trzeba tylko zdecydować się na odpowiednie elementy, które złożą się na nasz sprzęt.
W razie potrzeby można go rozbudowywać, co z pewnością nie jest możliwe w przypadku laptopów. Choć trudno będzie go przenieść, jest to urządzenie zdecydowanie bardziej wszechstronne, wszystko jednak zależy od naszych potrzeb i oczekiwań – jedni wolą przenośny laptop, zaś inni zdecydują się na stacjonarny komputer z nieco większymi możliwościami.

Tags: film, monitor, IT