Chorwacja – co musimy zobaczyć?

Posted on 17/01/2018 12:31pm

Zastanawiacie się gdzie jechać na pamiętne wczasy? Proponujemy Chorwację – śliczne państwo położone na południu Europy, położone nad Adriatykiem.


To wyjątkowe miejsce jest rajem dla amatorów żeglowania, cyklistów, osób kochających przyrodę i historię, spragnionych wypoczynku leniwego a także aktywnego.


ist
Słowem – dla każdego coś fajnego. Co prawda Chorwacja nie będzie już taka tania, jak jeszcze kilka lat temu, jednak ciągle warto tutaj przybyć. Kraj ów ma cudowną (powyżej 5800 km) linię brzegową, z czego aż 4000 kilometrów przypada na wysepki oraz klify. Samych wysepek w tym kraju jest aż 1185 i wyłącznie ok. 50 jest zamieszkałych. Najogromniejsze z chorwackich wysepek to: Krk oraz Pag. Ist jest to śliczna wyspa leżąca w Chorwackiej części Adriatyku.


Zaś południowo – zachodnią cześć Chorwacji zajmują tak zwane Góry Dynarskie, a północno – wschodnia cześć tego fantastycznego kraju to pagórkowata Nizina Panońska. O niepowtarzalności tego miejsca może zaświadczać to, że na terenie Chorwacji utworzono aż siedem parków narodowych. Niezależnie czy wyruszamy do Chorwacji na krótki urlop i zamieszkiwać będziemy w jednym miejscu, czy też skusiła nas wyprawa objazdowa, jest kilka miejsc, jakie powinniśmy koniecznie odwiedzić. Jest to między innymi Zagrzeb, stolica Chorwacji z cudną starówką, ogrodem botanicznym, jeziorem w centrum miasta. Amatorzy zabawy docenia bogate nocne życie metropolii. Następnym miejscem godnym odwiedzenia będzie Dubrownik który jest swoistą wizytówką Chorwacji.


Miasto to znaleźć możemy na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jego kamieniste ulice są fantastyczne, bruk jest tak bardzo wypolerowany (stopami przybywających tutaj obieżyświatów), iż można się na nim ślizgać.

Tags: kurs, czas, części, IT, miejsce