Bezpieczeństwo komórek

Posted on 15/10/2022 7:42am

Wiele osób posiada współcześnie smartfony. W pewnym stopniu zastępują one laptopa, przechowywane są na nich różnorakie dane, o ogromnej wartości dla nas.


Przytoczone wyżej powody, a pewnie mnóstwo osób umiałoby dodać do nich kolejne, sprawiają, że kwestie związane z bezpieczeństwem są dla każdego z nas praktycznie priorytetowe.


Rysunek techniczny drukarki 3D
Author: Damir Kovacec
Source: http://www.flickr.com
ebook
Author: Maria Elena
Source: http://www.flickr.com


Nie chodzi tutaj jednakże wyłącznie o odpowiednie zabezpieczenie ekranu lub obudowy przed zarysowaniem - z takim czymś na pewno upora się każde futerał na telefon komórkowy, przykładowo futerał Sony Xperia XA, jakie da się kupić praktycznie wszędzie. Ważniejsze jest sprawienie, aby nasz telefon nie wpadł w niewłaściwe ręce, a ściślej, by niepowołane osoby nie uzyskały dostępu do jego zawartości. Co zatem możemy robić, by tego uniknąć? Nie można pozostawiać telefonu w widocznych miejscach w miejscach publicznych, jeżeli na przykład jesteśmy w barze i idziemy do baru, za każdym razem musimy zabrać telefon ze sobą. Musimy się kierować zasadą ograniczonego zaufania. Po drugie, gdy transportujemy telefon, powinniśmy umieszczać go ukrytym miejscu: jeżeli w kieszeni to jedynie tej z przodu, a nie na pośladkach, skąd każdy może błyskawicznie go wyciągnąć. Jeśli przenosimy telefon w torbie, nie powinien on znaleźć się w kieszeni na klapie, skąd także może on bardzo szybko zostać wyciągnięty.


Jeśli te rady to dla nas za mało i pragniemy bardziej skutecznie zabezpieczyć telefon, opłaca się zainwestować nie jedynie w etui, na przykład etui Xiaomi Redmi 3 PRO, ale także nowoczesne, specjalne oprogramowanie, jakie uniemożliwia dostęp do zawartości komórki bez podania specjalnego szyfru. To niezwykle efektywne zabezpieczenie, które cieszy się ogromną popularnością. Warto w nie inwestować, zwłaszcza, jeśli na telefonie przechowujemy wiele informacji.

Tags: dostęp, smartfony, kupić