Aby właściwie zabezpieczać stare dane

Posted on 05/07/2018 7:30am

dużo mówi o ochronie danych osobowych. Podobne jak w tym przypadku procedury dotyczą również wszelakich danych firmy. Trzeba o nie właściwie dbać, by nie dostały się w niepowołane ręce.


album - przekrój
Author: Derek Davalos
Source: http://www.flickr.com
niszczenie dysków twardych
Author: Jacek Becela
Source: http://www.flickr.com
Niszczenie - zobacz więcej - dysków twardych to jedna z usług, które dzisiaj znaleźć można praktycznie w ofercie każdej firmy zajmującej się kwestiami związanymi z komputerami. Czemu? Współcześnie większość ważnych plików przechowuje się na komputerach. Z tego powodu ich usunięcie nie jest wcale tak proste jak się wydaje – nie wystarczy przenieść taki dokument do kosza, zawsze zostaje po nim jakiś ślad. Na podstawie takich śladów fachowcy potrafią nie raz całkowicie odzyskać taki plik, poprzez co może on dostać się w niewłaściwe ręce. Aby tak się nie działo powstało profesjonalne niszczenie (zobacz niszczenie danych osobowych) dysków twardych. Gdy w pracy wymieniamy komputery istotne jest, by właściwie zadbać o stare dyski, tak, by konkurencja nie była w stanie przejąć ważnych dla naszej firmy dokumentów. Opłaca się powierzać to odpowiedzialne zadanie prawdziwym fachowcom, których wiedzy jesteśmy pewni.


Czasami jednak pewne dokumenty zwyczajnie muszą istnieć w wersji papierowej, jak na przykład akty notarialne lub pewne faktury. Gdy stają się one niepotrzebne z pewnością pojawi się pokusa, aby po prostu wyrzucić je do śmieci. Jednak jest to bardzo niebezpieczne! Takie papiery trzeba również porządnie zniszczyć. Niszczenie dokumentacji to usługa, która znalazła się w propozycji rozlicznych firm. Warto ze szczegółami ją poznać, aby w razie konieczności móc z niej skorzystać, a następnie spać spokojnie bez obaw, iż nasze dokumenty dostaną się w niepowołane ręce. Fachowe niszczenie dokumentacji wcale nie jest tak drogie.

Tags: dyski, koszt, specjaliści, usługa